Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Halep'de ÖSO (FSA)nın şeriat hukuku ve Cihat nikahı uygulaması | The Times

Ay çöreği kuruvasan ve dar kıyafet yasaklandı

Halep'de ÖSO (FSA)nın şeriat hukuku ve Cihat nikahı uygulaması jihad marriage | The Times

Haber: GrafikSaati Dergisi, Dünya haberleri
The Times gazetesinin haberine göre, ÖSO Halep'de şeriat hukukuna geçti. 

Özgür Suriye Ordusu'na bağlı El Nusra güçlerinin, Halep'te 1 günlük Cihat nikahıyla çağdışı kölelik sistemine geçtiği bildirildi.

The Times gazetesinin haberine göre, Özgür Suriye Ordusu ÖSO'ya bağlı El Nüsra güçleri, yönetimini ele geçirdiği Halep'te ay çöreği ve Kruvasanı da yasakladı.

The Times gazetesi, Halep'de şeriata uygun giyim konusunda halka baskı uygulandığını da yazdı.

Örgüte bağlı ulemadan (bir tür din adamı) Halep'de ve Free Syrian Army FSA güçlerinin (Türkiye'de Özgür Suriye Ordusu ÖSO olarak bilinen örgüt) hakim olduğu coğrafyada FSA Al Nusra (ÖSO) savaşcılarının bölgedeki bekar kadınlarla, kadınların rızası olup olmadığına bakılmaksızın cinsel beraberlik kurabilmesine yönelik bir izin çıktı.

Tamamına yakını Suriye dışındaki profesyonel savaşçılardan oluşan FSO Al Nusra örgütü (ÖSO El Nüsra örgütü) Suudi Arabistan ve Katar tarafından finanse ediliyor, Türkiye'de konuşlanıyor. Örgüt, (ÖSO bileşenleri) Türkiye topraklarından Suriye'ye giriyor.

Times gazetesinin haberine göre, Halep'de FSA Al Nusra (ÖSO El Nüsra) Halep'te ay çöreği ve Kruvasan yapımına ve tüketilmesine de yasak getirdi. Gazete bu yasağın sebebini, geçmişte Türklerin [Osmanlı ordusunun (yeniçerilerin)] Avusturya Viyana kuşatması sırasında yaşadığı mağlubiyetin o dönemde ay çöreği yenilerek kutlanmış olmasına bağlıyor.

Resulayn'da çatışmalar. Çatışan taraflar; Kim kimdir?

Halep'te ÖSO şeriat devleti kuruyor. (The Times)

 

Tags: ÖSO, FSA, Özgür Suriye Ordusu, Free Syrian Army, Cihat Nikahı, Al Nusra, El Nüsra, özgür suriye ordusu vahşeti, özgür suriye ordusu operasyonları, özgür suriye ordusu saldırıları, özgür suriye haber ajansı,

 

GrafikSaati Gezi Parkı arşivi

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com|  gizlilik politikası