Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Bekir Bozdağ'dan İslam Birliği Teşkilatı'na eleştiri ve Teşkilattan jet yanıt | Mısır darbesi ve katliamlar

Grafik Saati Dünya, 18 Ağustos 2013

Bekir Bozdağ'dan İslam Birliği Teşkilatı'na eleştiri ve Teşkilattan jet yanıt | Mısır darbesi ve katliamlar

Bekir Bozdağ'ın açıklaması

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Mısır darbesi ve darbe sonrası yaşanan katliamlar konusunda tavır almadığı için İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmelettin İhsanoğlu'nu eleştirdi.

Bozdağ, "Ben onun yerinde olsam istifa ederdim" dedi.

İslam Birliği'nin tavrı:


Ekmelettin İhsanoğlu ise twitter üzerinden verdiği yanıtta "Mısır'da tüm tarafları, diyalog masasına oturmaya davet ediyorum" dedi.

İhsanoğlu Twitter mesajında arabuluculuk yapmayı düşündüklerini ancak Müslüman Kardeşler'in Avrupa Birliği'nin diyalog kurmasını isteyebileceğini düşünerek girişimde bulunmadıklarını anlatan bir mesaj daha yazdı.

AB'nin tavrı:

Konuyla ilgili bilgisine danıştığımız Hollanda Yeşil Sol Partisi Doğu-Batı Diyalog gurubu Koordinatörlüğü ise "Mısır AB üyesi değil ve AB'ye üye olma şansı da yok. Avrupa Birliği'nin Mısır üzerinde hiçbir gücü yok. Ancak buna rağmen AB darbeyi ve katliamları kınadı. Ne tip yaptırımlar uygulanabileceği üzerinde de yoğun çalışmalar yapılıyor ve uygulanıyor" dedi.

Grafik Saati'nin yorumu: Yapılan açıklamalardan anlaşılan özetle şu: Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinde imzası bulunmayan ve Arap Birliği üyesi olan Mısır için Arap Birliği ve İslam Birliği'nin acilen harekete geçmesi gerekiyor. Sözkonusu örgütlerin Birleşmiş Milletler bünyesinde girişimde bulunması ve BM Güvenlik konseyinin ivedilikle toplanması çok önemli.
GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi Hollanda

 

Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Mısır'da Morsi yandaşları "camiye ayakkabıyla girmek suretiyle, bunu da yaptılar" by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://haberler.grafiksaati.org/90.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.com/ adresinde mevcut olabilir.

Tags: muhammed mursi kimdir, muhammed mursi ekşi, muhammed mursi şeriat, Mısırda darbe, Mısırda ordu, yönetime el koydu, darbe, tahrir, adebiye, meydanı, tahrir meydanı, Mısır’da darbe, neden oldu
 
  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası