Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Putin, Amerika Türkiye ve Fransa'dan oluşan müttefik kuvvetleri olası bir operasyon konusunda uyardı

Grafik Saati, Dünya haberleri, 4 Eylül 2013

Putin, Amerika Türkiye ve Fransa'dan oluşan müttefik kuvvetleri olası bir operasyon konusunda uyardı. Merkel ve Putin

Liderler Büyük Ustanın
açıklamalarını konuşuyor

 

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Amerika Türkiye ve Fransa'dan oluşan müttefik kuvvetleri Suriye'ye yapılması muhtemel bir askeri müdahale konusunda uyardı.

Putin, Perşembe günü St Petersburg'da gerçekleşecek olan G20 zirvesi yaklaşırken AP haber ajansına röportaj verdi.


Putin, bu röportajda "ABD ve müttefikleri Birleşmiş Milletler onayı olmadan Suriye'ye operasyon yaparsa bu operasyonun yasal bir temeli olmaz ve saldırı niteliği taşır" dedi.

Vladimir Putin, Suriye güvenlik güçlerinin, isyancılara karşı başarı kazanmaya başladığı bir dönemde kimyasal silah kullanması olasılığını mantıksız olarak değerlendirdi.


Putin; "Buna rağmen ellerinde, Esad güçlerinin kimyasal silah kullandığını kanıtlayan bir delil varsa bunu BM Güvenlik Konseyine getirsinler. Gerçek bir kanıt gösterirlerse gerekli desteği veririz ama şu ana kadar BM Güvenlik Konseyi'ne hiç bir geçerli kanıt gösteremediler" dedi.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin AP haber ajansına verdiği röportajda, "Amerika'nın BM kararı olmadan Suriye'ye operasyon yapması halinde Rusya'nın neler yapacağı" şeklindeki bir soruya "bunu konuşmak için henüz vakit var" dedi.

 

 

Copyright: Her hakkı saklıdır
   
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası