Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye     

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

Ahmet Atakan nasıl öldü! | Hatay Antakya olayları - Armutlu

Ahmet Atakan

GrafikSaati politika haberleri 11 Eylül 2013

Hatay Antakya'da Gezi protestoları sırasında ölen Abdullah Cömert'in, katillerinin bulunması için yapılan gösteride Ahmet Atakan (22) isimli aktivist hayatını kaybetti.

Ahmet Atakan'ın ölüm sebebi travmaya bağlı ölüm olarak açıklandı.Travmanın oluşma şekli araştırılıyor.

Travmanın oluşma şekliyle ilgili olarak İki farklı iddia öne çıkıyor.

İddialardan birine göre Ahmet Atakan bir binanın çatı katındayken, polis tarafından ve akrep aracından atılan bir biber gazı kapsülünün başına isabet etmesi sonucu aşağı düştü ve travma geçirdi.

Diğer iddiaya göreyse Ahmet Atakan damdaki güneş enerjisi panelini söküp akrep aracının üzerine atmaya çalışırken dengesini kaybedip düştü.

Her iki iddiadan farklı olarak üçüncü bir iddia da Ahmet Atakan'ın başına biber gazı isabet etmesi nedeniyle beyin kanaması geçirdiği yönünde.

Ahmet Atakan'ın ön otopsisine giren Hatay Tabip Odası Başkanı Selim Matkap, "Kafasının sağ tarafında travma var. Akciğerlerinden de çok miktarda kan akıyor. Bir de dizinde küçük sıyrıklar ve morarmalar var. Ancak ilk tespitlere göre el ve ayaklarda kırık yok." dedi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan ise "Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca yapılan otopsi işlemi sonucunda belirlenen iç kanama bulgusu ile izlenen kamera görüntülerinden teyit edilen düşme olayının uyumlu olduğu değerlendirilmekte ise de adı geçenin kesin ölüm sebebinin ancak ayrıntılı adli tıp kurumu raporu ve diğer delillerin birlikte değerlendirilmesi sonucu belirlenebileceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur." şeklinde açıklama yaptı.

GrafikSaati'nin notu:
GrafikSaati teknik ekibi, yanda gördüğünüz YouTube isimli internet sitesine yüklenen ve HRT Akdeniz televizyonu kameramanı Zahi Ünsaldı'nın çektiği videonun gerçek bir video olduğu izlenimini edindi ancak buna karşın GrafikSaati teknik uzmanları görüntüyü tam olarak teyit edemediklerini de ekledi.

GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi

Bunlar da ilginizi çekebilir
Ahmet Atakan nasıl öldü
Hatay Armutlu'da 1 kişilik gruplara (!) TOMA ile müdahale
Ali İsmail Korkmaz cinayetinin failleri gözaltında
Ruhların anlaşması - Tüm ölenlerin anısın - Banu Conker yazdı (Anılarına makale)

Ali İsmail Korkmaz ve özgürlük şehitlerine - Zeynep Sertkaya (Anılarına makale)
Ali İsmail Korkmaz Antakya'da

GrafikSaati Gezi Parkı arşivi

Taksim gezi parkı haberlerinden

 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası