Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Tıp dünyasında 3 boyutlu yazıcı devrimi

Grafik Saati, sağlık haberleri, 14 Eylül 2013

Tıp dünyasında 3 boyutlu yazıcı devrimi3 boyutlu filmler, 3d oyunlar derken tüm dünyaya yayılan 3. boyut kullanımı 3 boyutlu yazıcıların kullanımıyla tıp dünyasına da girdi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Merkezi Washington'da bulunan Amerika Ulusal Çocuk Sağlığı Merkezi’nde çalışan doktorlardan Dr. Laura Olivieri, "hastalarının kalplerinin 3 boyutlu çıktılarının, ameliyat öncesinde ve ameliyat sırasında" kullanıldığını söyledi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Çocuk kardiyoloğu Laura Olivieri pek çok çocuğun kalp problemiyle doğduğunu ancak cerrahi yöntemlerle doğru şekilde oluşmamış kalp rahatsızlıkları dahil bir çok problemin tedavi edilebildiğini açıkladı.
Grafik Saati gençlik dergisi
Olivieri, “Kalpteki problemi 3 boyutlu olarak görüp ameliyata girecek doktorlara, 'hastalara nasıl müdahale etmeleri gerektiği' konusunda önceden bilgi aktarabiliyoruz.” dedi.
Grafik Saati gençlik dergisi

Hastanede kullanılan üç boyutlu yazıcının 18 ay kadar önce 250 bin dolara mal olduğunu belirten Laura Olivieri, "işlemin MRG, bilgisayarlı tomografi tarayıcısı ve ultrason kullanarak" başlatıldığını sonra da "organın ses ve görüntüden ayrıştırılarak print edilmeye uygun" hale getirildiğini ifade etti.

 


Tags: 3 boyutlu yazıcı, 3ds yazıcı 3 boyutlu yazıcı fiyatları, 3 boyutlu yazıcı video, 3 boyutlu yazıcı nedir, 3 boyutlu yazıcı nasıl çalışır, 3 boyutlu yazı yazma, 3 boyutlu oyunlar, 3d printer, tıp, kalp

Copyright: Her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Suriye'li muhaliflerin çatışması Türkiye'yi de etkiledi by GrafikSaati is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://haberler.grafiksaati.org/91.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.com/ adresinde mevcut olabilir.

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası