Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Dünya müziğinin devlerinden Bonnie Tyler'ın olayı, Eurovision yolsuzluğunu ortaya çıkarttı

Grafik Saati, magazin haberleri, 15 Eylül 2013

Dünya müziğinin devlerinden Bonnie Tyler'ın olayı, Eurovision yolsuzluğunu ortaya çıkarttı
Bonnie Tyler

The Independent gazetesi, Eurovision’da rüşvetle satın alınan oyları haber yaptı. Olay Dünya müziğinin divalarından biri olan Bonnie Tyler'ın Eurovision şarkı yarışmasında en sonlarda yer almasıyla ortaya çıktı. Pek çok büyük müzisyenin vokal stilini örnek aldığı şarkıcı Bonnie Tyler, Eurovision'da 19. olabildi ancak yarışmada okuduğu 'Believe in Me' isimli şarkısıyla Billboard listelerine girdi.
Grafik Saati kadınlar klubü
Olayın aslını araştıran gazeteciler Eurovision şarkı yarışmasında çirkin oyunların döndüğü yolunda jüri iddialarına ulaştı. Edinilen bilgilere göre başta Azerbeycan olmak üzere pek çok ülkenin jüri oylarını para karşılığı satın aldığı (rüsvet verdiği) bilgisine ulaştı. Bazı ülkelerin de kanıtlanması zor bir şekilde "sen bana, ben sana" anlaşması yaptığı ve kimin kime oy vereceğinin yarışmadan önce belli olduğu yönünde bilgilere ulaşıldığı yazıldı.
Grafik Saati kadınlar klubü
Eurovision şarkı yarışmasında oylama yöntemi olarak jüri oylarının etkisi %50 iken halk oyunun etkisi de %50.
Grafik Saati gençlik dergisi
Türkiye de jüri oylamasına şüphe ile yaklaşmış ve 2013 yılında yarışmaya katılmama kararı almıştı. Kulislerde konuşulanlara göre, TRT "eğer oylama yöntemi düzeltilmezse, bu sene de (2014) yarışmaya katılmamayı düşünüyor.
Grafik Saati gençlik dergisi
Bu sayfada Bonnie Tyler'ın stil oluşturan şarkılarından biri olan "I need a hero" ve altında da 2013 yılında Eurovisyon şarkı yarışmasına katılıp 19. olabildiği 'Believe in Me' isimli şarkılarını bulabilirsiniz.
Grafik Saati gençlik dergisi
GrafikSaati

 

Bunlar da ilginizi çekebilir


Van Gogh'un bilinmeyen tablosu tavan arasında bulundu


Yoksa Mars gezegeninde artık hayat yok mu?


Hayat Mars gezegeninde mi başladı?


Dünya müziğinin devlerinden Bonnie Tyler'ın olayı, Eurovision yolsuzluğunu ortaya çıkarttı

 

Tıp dünyasında 3 boyutlu yazıcı devrimi

 

Paylaşılamayan sevimli pandalar

 

Ajan papağanlar

 

Çevreci banknotlar her yerde

 

54 saat boyunca durmadan yüzen kadın

 

Seamus Heaney şiirleri yetim kaldı

 

(function (d, w) {var x = d.getElementsByTagName('SCRIPT')[0];var f = function () {var s = d.createElement('SCRIPT');s.type = 'text/javascript';s.async = true;s.src = "//np.lexity.com/embed/YW/603fa29a72b37219ec34c92da9d1661b?id=b5fc6a5af3ee";x.parentNode.insertBefore(s, x);};w.attachEvent ? w.attachEvent('onload',f) :w.addEventListener('load',f,false);}(document, window));