Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

İran: "Dün yanlışlıkla Facebook ve Twitter'e ulaşabildiniz, özür dileriz"

GrafikSaati teknoloji haberleri 17 Eylül 2013

İranlı internet kullanıcılarının internet özgürlüğü kısa sürdü. 16 Eylül gecesi internete bağlanan İranlı internet kullanıcıları bir sürprizle karşılaştı; Facebook ve Twitter'e bağlanabiliyorlardı.

1 günlük internet özgürlüğü kulaktan kulağa yayıldı ve pek çok İranlı, internete bağlanıp Facebook ve Twitter'e girmeye çalıştı.

Twitter ve Facebook'un internet adresini doğru yazmayı başarabilen İranlı internet kullanıcılarının pek çoğu, nasıl hesap açılacağını bilmiyordu. Bir şekilde oturum açabilenler ise öncelikle yazılanları anlamaya çalışıp resimleri incelediler.

Twitter ve Facebook hesabı açmayı düşünen İranlıların bir bölümüyse, suçlu duruma düşmekten korkup ne yapacağını bilemedi.

Bir günlük internet özgürlüğünün ardından İranlı yetkililer açıklama yaptı. İranlı yetkililerin 17 Eylül sabahı yaptıkları açıklamaya göre 1 günlük serbest internet erişimi bir hata sonucu ortaya çıkmış ve hata düzeltilmişti :))

İranlı yetkililer, serbest internet erişiminin "teknik bir hata sebebiyle ortaya çıktığını" duyurup, "sosyal paylaşım sitelerine erişimi engelleyen filtrelerin yeniden devreye sokulduğunu" açıkladılar.

GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi

 

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası