Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler
Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff

Brezilya Cumhurbaşkanı dik durdu ama dikleşmedi !

Grafik Saati, Dünya, 19 Eylül 2013

Brezilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff, ABD'nin izleme skandalını protesto etti ve Amerika Birleşik Devletleri ziyaretini iptal etti.

Amerikalı eski istihbaratçı Edward Snowden tarafından ortaya dökülen izleme skandalında; ABD istihbaratı NSA'nın, pek çok ülke yetkilisiyle beraber, Brazilya Cumhurbaşkanı Dilma Rousseff ve yardımcılarının e-mail yazışmalarını okuduğu da ortaya çıkmıştı.

Eğer Rousseff, 23 Ekim'de gerçekleşmesi düşünülen ABD ziyareti iptal edilmemiş olsaydı, 1995 yılından bu yana ilk defa bir Brezilya Cumhurbaşkanı Amerika Birleşik Devletleri'ne resmi ziyaret gerçekleştirmiş olacaktı.

Hatırlanacağı üzere Edward Snowden’ın sızdırdığı belgelere göre, ABD istihbaratının Türkiye'yi ve Türk yetkilileri dinlediği de ortaya çıkmış ancak Türkiye resmi olarak herhangi bir tepki vermemişti.

Grafik Saati

Resulayn'da çatışmalar. Çatışan taraflar; Kim kimdir?

Halep'te ÖSO şeriat devleti kuruyor. (The Times)

 

Tags: dilma rousseff kimdir, dilma rousseff ekşi, dilma rousseff, Brezilya cumhurbaşkanı, brezilya cumhurbaşkanı kimdir, brezilya cumhurbaşkanı haberleri, brezilya haber, başbakanı, brezilya, haberleri

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası