Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Beşiktaş Galatasaray derbi maçı 1453 Kartallar sahaya girince tatil edildi

1453 kartalları kartallar

GrafikSaati spor haberleri 23 Eylül 2013

Beşiktaş Galatasaray arasında oynanan futbol müsabakasının uzatma dakikalarında, bir grup seyircinin sahaya girmesi sonucu maç tatil edildi.

Normal süresi Beşiktaş:1 Galatasaray:2 şeklinde biten maçın 90+2. dakikasında Galatasaray takımından Felipe Melo kırmızı kart gördü.

Kırmızı kartın ardından 1453 Kartallar isimli bir gruba dahil olduğu iddia edilen 500 kadar kişi sahaya indi ve hakem Fırat Aydınus maçı tatil etti. Maçı 76.500 kişi izledi.

Tatil kararı 4. hakem tarafından açıklandı.

Şimdi ne olacak

Kararı federasyon verecek. En kuvvetli ihtimal Galatasaray'ın hükmen galip ilan edilmesi. Ancak Beşiktaş kulübüne para cezası veya daha ağır cezalar gelmesi de bekleniyor. Federasyonun, maçın oynanmamış 30 saniyesini oynatması ise en zayıf ihtimal.

1453 Kartalları kimdir?

Beşiktaş taraftarlarından konuştuğumuz kişilerin aktardığına göre, olayları çıkarttığı iddia edilen 1453 Kartallar; AK parti yandaşı ve çarşı gurubuna karşı kurulan politik bir taraftar grubu.

Bu grubun stada "ya Allah bismillah" diyerek girdiği ve maçın uzatma dakikalarında sahaya indiği iddia ediliyor

GrafikSaati

DMCA.comTags: Beşiktaş, BJK, 1453 kartallar, GS, Galatasaray, ultra arslan, ultraarslan, çarşı gurubu, beşiktaş taraftar, grubu, grupları, ultra aslan Çarşı, taraftar, futbol, Beşiktaş-Galatasaray

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası