Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Suriyeli muhalifler toplantısından karar çıktı: Amaç bölgede Şeriat hukukunu hakim kılmak | Suriye haberleri

GrafikSaati Dergisi, Dünya haberleri 25 Eylül 2013
Suriyeli muhalifler toplantısından karar çıktı: Amaç bölgede Şeriat hukukunu hakim kılmak | Suriye haberleri11 Suriyeli isyancı grubun toplantısında ortak karar alındı; Karara göre hedef, şeriat devleti kurmak ve bölgede şeriat hukukunu hakim kılmak.

Toplantıda tüm isyancı gruplara şeriat için mücadele çağrısı yapıldı.

Suriyeli muhaliflerin toplantısına, Özgür Suriye Ordusu (Free Syrian Army - FSA)ya mensup olan bazı grupların yanı sıra El-Kaide bağlantılı El-Nusra Cephesi ve daha radikal islami örgütler de katıldı.

Anlaşma El-Kaide'nin bir kolu olan Irak ve Şam İslam Devleti (ISIS) ile ISIS'a göre daha ılımlı olan El Kaide'ye bağlı El Nusra ve daha da ılımlı olan diğer ÖSO bileşenleri arasında imzalandı.

Toplantıya Türkiye gibi bazı Batı ülkelerinin desteklediği, merkezi İstanbul'da bulunan ve Kasım 2012 tarihinde İstanbul Türkiye'de kurulan Suriye Ulusal Koalisyonu'na bağlı 3 örgüt de iştirak etti.

Toplantıdan çıkan ortak karar; Şeriat bayrağı altında toplanmak.

Suriyeli muhalifler toplantısından karar çıktı: Amaç bölgede Şeriat hukukunu hakim kılmak | Suriye haberleri

Resulayn'da çatışmalar. Çatışan taraflar; Kim kimdir?

Halep'te ÖSO şeriat devleti kuruyor. (The Times)

 

Tags: ÖSO, FSA, Özgür Suriye Ordusu, Free Syrian Army, Cihat Nikahı, Al Nusra, El Nüsra, özgür suriye ordusu vahşeti, özgür suriye ordusu operasyonları, özgür suriye ordusu saldırıları, özgür suriye haber ajansı,

 

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası