Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Beşiktaş Galatasaray maçındaki olaylar nedeniyle PFDK ceza yağdırdı

Beşiktaş kulübüne 4 maç seyircisiz oynama cezası

Grafik Saati, Spor, 27 Eylül 2013

Slaven Biliç

Slaven Biliç

Ferhat Koçoğlu: "Taraftarın protestolarını engelleyemeyen hükümet yanlıları, Beşiktaş'a seyircisiz oynama cezası verdirtmek için özellikle sahaya girdi"

Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanan maçın, uzatma dakikalarının son 30 saniyesinde, sahaya giren seyirciler nedeniyle, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, Beşiktaş kulübüne 4 maç seyircisiz oynama cezası verdi.

Hakeme itiraz ettiği için tribünlere gönderilen Beşiktaş teknik direktörü Slaven Biliç'e ise 3 maç soyunma odasına girememe cezası verildi. Biliç soyunma odasına giremediği için, koşu pistine ulaşıp yedek kulübelerine de gidemeyecek ve maçları tribünden izleyecek.

15 Eylül Pazar günü oynanan maçta kırmızı kart gören Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo için, Türkiye'deki resmi müsabakalarda 2 maç oynamama cezası verildi.

Konuştuğumuz Beşiktaşlı taraftarlardan bir bölümü, 1453 Kartallar isimli taraftar grubunun bazı AK gençlik üyeleri tarafından kısa bir süre önce kurulduğunu ve maçın son 30 saniyesinde planlı bir şekilde sahaya girdiklerini düşünüyor.

Taraftarlardan Ferhat Koçoğlu "Taraftarın protestolarını engelleyemeyen hükümet yanlılarının Beşiktaş'a seyircisiz oynama cezası verdirtmek için özellikle sahaya girdiklerini düşünüyorum" dedi.

Grafik Saati

 

DMCA.comCopyright: Her hakkı saklıdır
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası