Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Futbol operasyonu: çArşı grubuna tırpan | Çarşı grubu basın açıklaması: Yeter artık

Başaran: "Rabia serbest gezi yasak. Hükümet statlarda siyasetten değil muhalefetten rahatsız oluyor"

Grafik Saati, Spor, 30 Eylül 2013

çArşı grubu logo

Emniyet güçlerinin, 12 Mayıs 2012 tarihinde oynanan Fenerbahçe Galatasaray maçı sonrasında başladığı iddia edilen araştırma nedeniyle, Galatasaray ultra aslanlar serbest bırakılıp Beşiktaş çarşı grubu üyeleri gözaltına alındı.
Grafik Saati gençlik dergisi
Emniyet güçlerinin araştırma başlattığı Fenerbahçe - Galatasaray maçında Beşiktaş oynamamıştı ve stadyumda Beşiktaş taraftarı yoktu.

Önde gelen bazı üyeleri ve tribün liderleri gözaltına alınan çarşı grubu; Beşiktaş futbol takımının taraftar topluluğu olup, stadyumda en çok "gezi direnişi" tezahüratları yapan grup.
Grafik Saati gençlik dergisi
Stadyumlarda en çok "her yer Taksim, her yer direniş" tezahüratı yapan ikinci taraftar grubu ise Fenerbahçe taraftarlar grupları.

Galatasaray Ultra Arslan taraftar grubu ise "gezi sloganlarını protesto edip Mısır'daki yasadışı radikal İslamcı örgütlerin R4BIA direnişine destek veriyor.

Son operasyon ve gözaltlılarla ilgili görüş açıklayan Hürriyet Gazetesi'nden Kenan Başaran; “kimse stadyumlarda Mısır’ darbesi sonrası çıkan Rabia işaretini konuşmuyor ancak Gezi sloganları hep eleştiriliyor. Bundan şu sonucu çıkarmak mümkün hükümet statlarda siyasetten değil muhalefetten rahatsız oluyor” dedi.
GrafikSaati online kültür sanat gençlik ve kadın dergisi
Gezi direnişine verdiği destekle öne çıkan Çarşı grubunun eski lideri Alen Markaryan başta olmak üzere, grubun bir çok önder ismi gözaltına alındı.

Çarşı grubu 29 Eylül 2013 tarihinde yaptığı yazılı açıklamada "yeter artık" dedi ve "sizlerin vermiş olduğu kararlar tam bir haysiyetsizlik ve şerefsizlik örneğidir" diyerek devam etti.
Grafik Saati kadınlar klubü
Aşağıda; Çarşı grubunun bugün yaptığı basın açıklamasının tam metnini bulabilirsiniz.

çArşı grubu basın açıklaması

Grafik Saati

Tags: beşiktaş ceza aldımı, beşiktaş pfdk, ceza aldı, slaven biliç, çarşı grubu, 1453 kartallar, beşiktaş teknik direktörü, beşiktaş teknik direktörü kim, beşiktaş teknik direktörü kim 2013

DMCA.comCopyright: Her hakkı saklıdır
  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası