Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi sünnet raporu yayınladı ancak ABD Pediyatri Akademisi taban tabana zıt bir görüş açıkladı

Grafik Saati sağlık haberleri, 3 Ekim 2013

sünnet çocuğu

Kararları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından referans olarak kabul edilen ancak tek başına bağlayıcı olmayan AKPM sünnet ile ilgili karar aldı.
Grafik Saati gençlik dergisi
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, eğer tıbbi bir zorunluluk yoksa erkek çocukların 14 yaşından önce sünnet edilmemesi ve sünnet yapılacaksa bunun 14 yaşından sonrası için düşünülmesi gerektiğini söyleyen sünnet raporunu onayladı.
Grafik Saati haberler gündem
Raporda, 14 yaşına gelen çocuğa sünnet hakkında bilgi verilmesi ve çocuğun onayının alınması gerektiği yazılı.

ABD Pediyatri Akademisi: "Erkek çocuklar için sünnet, tıbben çok faydalı"

Ancak AKPM'nin bu kararına rağmen, Amerika Birleşik Devletleri Pediyatri Akademisi (AAP) sünnetin; özellikle yeni doğmuş erkek bebeklerin sağlığı açısından çok önemli olduğunu belirtiyor.
Grafik Saati haberler gündem
Amerika Birleşik Devletleri Pediyatri Akademisi (AAP)ın 2012 yılında yayınladığı rapora göre sünnet; üriner enfeksiyonlar, HIV virüsü, cinsel enfeksiyonlar ve penis kanserine karşı mücadelede olumlu etki yapıyor.

Müslüman ve Yahudi toplumlarında da yaygın olarak uygulanan sünnet dünya üzerinde en çok Amerika ve Kanada'da yapılıyor.
Grafik Saati haberler gündem
(AAP)ın bu raporuna karşın, dünya üzerinde, tıbbi gereklilik açısından, pek çok farklı görüş mevcut.

Haber: Grafik Saati 3 Ekim 2013

 

DMCA.com
 
 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası