Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Mısır karıştı

Haber: GrafikSaati, 4 Eylül 2013

Kahire'nin merkezinde silah sesleri duyuluyor

Müslüman Kardeşler örgütünün 1973 Arap İsrail savaşının 40. yıldönümü nedeniyle halkı sokağa davet etmesi nedeniyle toplanmaya başlayan kalabalıkla güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıktı.

Pazar günü 1973 Arap İsrail savaşının 40. yıldönümü ve en şiddetli çatışmaların Pazar gününden sonra çıkması bekleniyordu. Ancak Cuma günü olması sebebiyle bugün de kalabalıklar toplandı. Toplanan kalabalığın içinde silahlı grupların olduğu da iddialar arasında.

Kahire'nin merkezinde silah sesleri duyuluyor

Şarkiya ve doğusundaki Giza semtlerinde de çatışmaların sürdüğü iddia ediliyor.

Yabancı gazetecilerin ve ajansların bölgede hareket kabiliyeti çok sınırlı.

Ölü ve yaralı olup olmadığına dair şu an için net bir bilgi veremiyoruz ancak silah sesleri duyuluyor. Bölgede Türk gazeteci görülmüyor. Ancak Hollanda basınından bizim dışımızda pek çok gazeteci görebiliyoruz.

Ancak onlar da ölü yaralı sayısı gibi konularda net konuşamıyor. Genel düşünce, Pazar gününden önce Mısır'dan kaçmak yönünde. Çünkü Pazar günü çok fazla tehlikeli bir gün ve Müslüman Kardeşlerin tümüyle silahlı olarak sokağa çıkma ihtimali hiç de az değil. Şu anda bile Mursi yanlılarıyla karşıtları arasında ciddi çatışmalar yaşanıyor.

Haber: GrafikSaati

 

DMCA.com
 

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası