Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

ABD 1 milyon kişiye daha lokavt uygulamayı tartışıyor

Grafik Saati Dünya, 11 Ekim 2013

ABD 1 milyon kişiye daha lokavt uygulamayı tartışıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde kongre, 17 Ekim'e kadar borç tavanını yükseltmek konusunda ortak çözüm bulamazsa; hükümet 1 milyon çalışanının daha işlerine son vermek ve lokavt uygulamak zorunda kalacak.

Barack Obama, mali kriz sonrası ABD hükümetinin kapatılmasının ardından Senato'daki Cumhuriyetçi Parti senatörlerinin ileri gelenleriyle görüştü ancak bir çözüm bulunamadı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde hükümete yakın kaynaklar, "ABD hükümetinin borç tavanına çok yaklaştığını ve sadece hibe kredi alma yetkisinin kaldığını" belirttikten sonra "Körfez ülkeleri hibe yapmaya hazır ama Suriye'ye müdahaleye destek verilmesini şart koşuyorlar.Cumhuriyetçiler de ne müdahaleye izin veriyor ne de borç tavanını yükseltmiyor" şeklinde açıklamalar yaptılar.

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Barack Obama adına Senato'da konuyla ilgili olarak konuşan Jack Lew, "önümüzdeki hafta 16,7 trilyonluk borçlanma limitine ulaşılacağını ve şu anda mali sebeplerle kapatılan Obama iktidarının yeni borç bulma yetkisinin de kalmayacağını" hatırlattı.
GrafikSaati haberleri
Jack Lew "17 Ekim 2013 itibarıyla ABD hükümetinin kasasında sadece 30 milyar dolar nakit para kalacağını ve gelirlerin çok yetersiz olduğunu" açıkladıktan sonra "Obama hükümetinin acilen borç bulabilmesi için sınırsız yetki verilmesini" talep etti.

Cumhuriyetçi senatörlerin çoğu, Obama hükümetinin sınırsız borç tavanı önerisine olumlu yaklaşmamasına karşın geçici olarak borç tavanının yukarı çekilmesinin tartışılabileceğini düşünüyor.

Son olarak bugün bir grup Cumhuriyetçi senatör geçici çözüm yöntemi bulmak için Senato'da bir araya geldi.

Haber: Grafik Saati Dünya, 11 Ekim 2013

Obama son kozunu oynadı

ABD'de zaruri olmayan hizmetler devre dışı kaldı

 

 
 
 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası