Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Bülent Arınç: "Terhisler 1 Ocak 2014’te başlayacak"

Uzun dönem askerlik süresi 12 ay - Erken terhis yakında başlıyor

GrafikSaati Dergisi Türkiye ve politika haberleri, 21 Ekim 2013

21 Ekim Pazartesi günü toplanan Bakanlar Kurulu toplantısından askerlik süresini kısaltan düzenlemenin ayrıntıları çıktı.

Toplantı sonrası konuyu açıklayan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "1111 sayılı askerlik muvazzaf askerlik süresinin 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren, erbaş ve erler için 15 aydan 12 aya indirilmesi kararlaştırılmıştır. 1 Ocak 2014’te 12 ayını dolduranlar terhis edileceklerdir." dedi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın teklifinde "uygulamanın başlangıç tarihinin 01 Mart 2014 olmasının teklif edildiğini söyleyen Arınç, "Eskiden asker genelkurmay ya da milli savunma, bakan olarak sorumluluk taşıyanlar, onlar ne derse doğru kabul ederlerdi. Bizim farkımız şu. Biz genelkurmayımızı çok önemli bir görevdedir. Onları biliriz, sorarız. Ama sonunda siyasi bir karar verilecekse bunun ondan bağımsız olarak biz veririz. O ihtiyaçların giderilmesinde bizim bir tercihimiz olduysa geçerli olan budur. Milli Savunma Bakanımız Genelkurmay’ın planını aktarır. Burada sadece onları boşa çıkarmak haşa böyle bir düşüncemiz yok. Bizim de olaya siyasi bakımdan, Türkiye’nin yaşaması gereken gelişmeleri görmek zorundayız. Biz daha önceki bedelli askerlik konusunda da Genelkurmay’ın taleplerini revize etmiştik. Sorumluluğu bize ait." dedi.
Grafik Saati gençlik dergisi haberleri
Grafik Saati

Bunlar da ilginizi çekebilir

Milli Savunma Bakanı ve AKP Genel Başkanı arasında çelişkili açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'ndan profesyonel askerlik açıklaması

Terhisler 1 Ocak 2014’te başlayacak

Genelkurmay Başkanlığı'nın askerlik teklifi

Uzun dönem askerlik süresi 12 ay - Erken terhis yakında başlıyor

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası