Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

İsviçreli uzmanlar açıkladı: Yaser Arafat polonyum 210 ile zehirlendi

Grafik Saati Dünya, 7 Kasım 2013

Yaser Arafat ve eşi Süha Arafat
 
 
 
 
Yaser Arafat  eşi Süha Arafat ve kızı Zawra Arafat

Eski Filistin lideri Yaser Arafat’ın naaş'ı üzerinde incelemeler yapan İsviçreli uzmanlar naaşta normalden 18 kat daha fazla polonyum 210 (radyoaktif element) buldu.
Grafik Saati kadın
Sonuçlar sır gibi saklanmakla beraber, yetkili mercilere sunulan rapordan bazı bilgiler yine de sızdı.
Haberler
Sızan bilgilere göre Yaser Arafat zehirlenerek öldü.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Filistin devletini kuran ve Filistin Kurtuluş Örgütü'nün de lideri olan Yaser Arafat uzun yıllar bağımsızlık mücadelesi yapmış ve ölmeden önce (kurulduğu şekliyle ömrü kısa süren) bağımsız demokratik Filistin Devleti'ni kurmuştu.
El sanatları hobiler geridönüşüm projeleri
Birleşmiş Milletler, Filistin Devletini tanıdıktan kısa bir süre sonra beyin kanaması geçiren Yaser Arafat 11 Kasım 2004'te hayata gözlerini kapadı.
Grafik Saati kadınlar klubü
Yaser Arafat'ın ölümünün ardından yapılan ilk ve son demokratik seçimde FKÖ seçimi kaybetti. Hamas iktidara geldi. Ülke, önce ikiye bölündü, sonrasında ise Hamas bölgeye hakim oldu. Savaşın da etkisiyle (kurulduğu şekliyle) bağımsız demokratik Filistin Devleti doğamadan öldü.
GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi
Yaser Arafat’ın eşi Süha Arafat, 2011'de eşi Yaser Arafat'ın polonyumla zehirlendiğinden kuşkulandığını söyleyerek Fransız makamlarına başvurdu. (Yaser Arafat Filistin'deki bir Fransız hastanesinde ölmüştü).
Haberler
Süha Arafat'ın başvurusu sonucu iddia incelenmeye başlamıştı.
Grafik Saati kadın
Fransız makamlarının konuyla ilgili bilgisine başvurduğu bağımsız araştırma kurumlarından İsviçre Radyasyon Fizik Enstitüsü uzun süredir bilgi ve bulguları inceliyordu.
Grafik Saati kadın
Araştırmalarını tamamlayan ve radyasyon zehirlenmesi tanısı koyduğu öğrenilen Enstitü raporunu Fransız mahkemesine ve mevcut Filistin Özerk yönetimine sundu.
Grafik Saati kadın
Filistin makamlarının, gizli tutulan ve Yaser Arafat'ın radyoaktif polonyum 210 ile zehirlendiğini yazan raporu, Fransız uzmanların incelemelerinin tamamlanmasının ardından açıklaması bekleniyor.

GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi

 

 
  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası