Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler

Mektup: Hiç ama hiç mutlu olma - Deneme - Esin ERGİN

Esin Ergin, Grafik Saati Kadınlar Kulübü
Esin Ergin grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Esin Ergin

 

Sonunda pes ettim. vazgeçtim artık senden ve aslında hiçbir zaman olmamış olan bizden. Beni bir gün bile anlamamış dinlememiş söylediklerime aldırış etmemişte olsan kızgın değilim sana.

Evet kırgınlıklarım var; hayat boyu geçmesi mümkün olmayan yaralarım var, senden yana hiç kabuk bağlamayan. Ama bu gün bu mektubu yazarken bir kenara bırakıyorum bütün kırgınlıklarımı.
Grafik Saati gençlik dergisi
Artık asla telafisi mümkün olmayan şeyleri dile getirmenin hiçbir anlamı yok. Belki bir gün sen de bütün kırgınlıkların geçtikten sonra anlayabileceksin beni.
Grafik Saati kadınlar klubü

Benimkisi zaten baştan beri imkansızdı bile bile lades demek imkansız bir ümidin peşinden sürüklenmekti. Ancak yine de sen benim çocukluğuma dair tek gerçeğim yıllarca tutunduğum tek dalımdın.

Anlamsız bir hayat var önümde çocukluğumun toz pembe bulutlarından uzak. Önümü göremediğim bir yolda yürüyorum ve sonumun nereye varacağını inan hiç bilmiyorum.

Yüreğimin bir yarısını sende bırakmış olsam da bana kalan yarısıyla yaşayabilmeyi ve zor da olsa uçabilmeyi öğrenmeliyim artık. Sana daha fazla beni anlatmaya gücüm kalmadı zira. Yaşadıklarımdan sonra senden başka hiçbir şeyin artık beni yıkıp yaralamayacağını biliyorum.

Bundan sonraki hayatımda elimden geldiğince kapatacağım gözlerimi ve kulaklarımı sana dair her şeye. Hayat bu; gün gelip alışırmış insan en zor şeylere bile. Buna da alışırım elbet ama asla unutamam.

Ve Sana Son Bir Söz
Eğer gittiğin yerlerin karanlığına aldanıpta benden başkasına sarılırsan aydınlığım diye hiç ama hiç mutlu olma...

Yazan: Esin Ergin
http://petek22baran14.blogspot.com
Yorum ekle
Final Cut and post production: GrafikSaati online kültür sanat ve kadın dergisi

Copyright: Yukarıdaki yazının her hakkı saklıdır

Creative Commons Lisansı
Hiç ama hiç mutlu olma - Mektup: Esin ERGİN by grafiksaati.org is licensed under a Creative Commons Attribution-Gayriticari-NoDerivs 3.0 Unported License.
Linkteki çalışma baz alınarak yapılmıştır http://haberler.grafiksaati.org/29.html.
Bu lisansın kapsamı dışındaki izinler http://tr.grafiksaati.com/kadinlarklubu/ adresinde mevcut olabilir.

 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası