Ana sayfa Annelik Elsanatları Haberler Magazin Dünya Magazin Türkiye Moda Ressamlar Seramik Tiyatro Sinema Yazılar Yemekler
 

AKP kurucusu Fatma Bostan: "Erdoğan ‘kadın-erkek eşit değildir’ sözüne açıklık getirmeli"

Grafik Saati Türkiye ve politika haberleri, 8 Kasım 2013

Fatma Bostan Ünsal

AK Parti kurucularından Muş Alparslan Üniversitesi öğretim görevlisi Fatma Bostan Ünsal; Hollanda Başkonsolosluğu ve 3 ayda bir yayınlanan politika dergisi, Turkish Policy Quarterly tarafından düzenlenen toplantıda gündemdeki konuları değerlendirdi.
Grafik Saati kadın
Başbakan Erdoğan'ın öğrenci evleriyle ilgili açıklamaları ve ‘kadın-erkek eşit değildir’ sözünü değerlendiren Bostan "Başbakan ‘Kadın-erkek eşit değil’ dediğinde ne kast ettiğini açıklamalı "çünkü bu sözü söyledikten sonra; ister kadının evdeki konumu, isterse siyasetteki dezavantajlarından söz etsin, kadın hakları konusunda söylediği hiçbir şeyin anlamı kalmıyor" dedi.
Haberler
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın öğrenci evleri konusundaki açıklamalarını da ele alan Fatma Bostan "28 Şubat döneminde namaz kılınan öğrenci evleri vardı ve cemaatle ilişkilendiriliyordu. O dönemde bu evlere yapılan baskı ne kadar kötü bir şey idiyse bugün öğrenci evlerine yönelik bu tür bir baskı da en az o kadar kötü hatta daha kötü bir şey. Bu toplumdaki güven unsurunu zedeleyeceği için de çok önemli ve çok tehlikeli bir durum" sözleriyle konuyla ilgili görüşünü ifade etti.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Fatma Bostan Ak Parti'yi kuran isimlerden biri olmanın yanı sıra partiyi iktidara taşıyan kuruluş ilkelerini ortaya koyan ilk isimlerden de biriydi. Ancak daha sonra aktif siyasetten uzaklaşıp akademik kariyerini sürdürmek için üniversitedeki görevine geri döndü.

İlişkili haberler

AK Partili Meclis Başkan Yardımcısı Sadık Yakut: "Kızlı erkekli eğitim hata" dedi

AK Parti milletvekili Korkmaz: Kız ve erkek okulları ayrılacak, karma eğitim bitecek

Avrupa Birliği kızlı erkekli konusunda sert çıktı

Bülent Arınç Başbakan Erdoğan'a seslendi "Ben kum torbası değilim"

AKP kurucusu Fatma Bostan: "Erdoğan ‘kadın-erkek eşit değildir’ sözüne açıklık getirmeli"

Recep Tayyip Erdoğan: "Meşru hayat vardır, gayrimeşru hayat vardır"

GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi

  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası