Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

 

Obama: İran'a yeni yaptırımlara soğuk

Barack ObamaGrafikSaati Kültür Sanat Dergisi, Dünya Haberleri, 20 Kasım 2013
Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama; İran'ın Nükleer programla ilgili anlaşmazlıkları gidermesi konusunda umutlarının kuvvetlendiğini söyledi.
Grafik Saati kadın
ABD senatosuna seslenen Obama; senatörlerden, "İran'a ek ekonomik yaptırım uygulanması yönünde baskı yapmamalarını" talep etti.
Haberler
"İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak yaşanan anlaşmazlığın çözümü için zaman tanınması" gerektiğini söyleyen Obama, "İran'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi temsilcisi ve Almanya ile sürdürdüğü görüşmelerin olumlu yönde ilerlediğini" ifade etti.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
BM Güvenlik Konseyinin daimi temsilcileri; ABD, Rusya, Çin, İngiltere, Fransa ve daimi temsilci olmayan Almanya temsilcileri halen İran ile 'İran'ın Nükleer programı" hakkında görüşmeleri sürdürüyor.

GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi,  20 Kasım 2013

Atom Enerjisi Ajansı'nın açıklaması

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı: İran nükleer tesislerini genişletmeyi durdurdu

GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi, Dünya Haberleri, 15 Kasım 2013

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı: İran nükleer tesislerini genişletmeyi durdurduİran'da Hasan Ruhani'nin cumhurbaşkanlığına seçilmesinin ardından Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı IAEA'nin yayınladığı ilk rapora göre, İran, silah yapımında kullanılabilecek şekilde uranyum zenginleştirmeyi durdurdu.
Grafik Saati kadın
Buna rağmen, Alman haber ajansı dpa'nın ulaştığı raporun ayrıntılarında; İran'ın Natanz uranyum zenginleştirme tesislerine sınırlı miktarda yeni santrifüj aleti eklendiği ifade ediliyor.
Haberler
IAEA raporuna göre, İran'ın Fordo tesislerindeki bütün genişletme faaliyeti durduruldu.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Viyana merkezli Atom Enerjisi Ajansı'nın raporunda; İran'ın, nükleer enerji tesislerini genişletmeye son vermesine karşın, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin kararlarına aykırılık taşıyacak biçimde nükleer silah yapılabilecek teknolojiye sahip olduğu ve bu teknolojik birikimi durdurtmakla beraber azaltmadığı da belirtiliyor.

GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi

 

DMCA.comCopyright: Her hakkı saklıdır
 
  Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası