Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

Kılıçdaroğlu Amerika'da gezi Olaylarını anlattı | CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Amerika ziyareti

GrafikSaati Dergisi Türkiye ve Politika Haberleri, 5 Aralık 2013

Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dört günlük ABD ziyaretinin dördüncü gününde Taksim Gezi Parkı protestolarını anlattı.
Grafik Saati kadın
Kılıçdaroğlu, Johns Hopkins Üniversitesi’nde düzenlenen “Yeni Bir Türk Dış Politikasına Doğru” isimli konferansta yaptığı konuşmaya Gezi Parkı direnişini anlatarak başladı.

Gezi Parkı direnişi

Kılıçdaroğlu Amerika'da gezi Olaylarını anlattıYaşanan gösterilerin tüm siyasi partilerden bağımsız olarak ve ağaçların kesilmesini protesto amaçlı başladığını ancak sürecin devamında tüm yurda yayılan bir halk direnişine dönüştüğünü anlatan Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını destekleyen bir Gezi videosu da gösterildi.
Haberler
Gezi Direnişinin ve kitlelerin taleplerine karşı duyarlı olduklarını belirten Genel Başkan "Dünyanın neresinde olursa olsun, bizler, özgürlük ve demokrasi isteyen kitlelerin sesine hep kulak kabartmak ve onlara sahip çıkmak durumundayız" dedi.

Sıfır sorun politikası

AK Parti iktidarının komşularla sıfır sorun politikasının sıfır dost politikasına dönüştüğünü ifade eden Kemal Kılıçdaroğlu: “Kaderin cilvesine bakın ki şu anda komşumuz kalmadı. Bütün komşularımızla kavgalıyız. 'Sıfır sorun' diyeceksiniz ama herkesle kavga edeceksiniz, bu kolay becerilecek bir başarı değil" dedi.

Fettullah Gülen

Gülen cemaatine yakın bir kuruluş olduğu iddia edilen Türk Amerikan Birliği ile görüşmesini soran bir gazeteciyi yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu, “Amerikaya gelirken gönderilen hiç bir daveti reddetmedik. Onlar da bir davet verdi, gittik. Bize yaptıkları faaliyetleri anlattılar. Tek bir kez bile ‘Gülen’ sözcüğü kullanılmadı, kullanılsaydı da hiç bir şey olmazdı” dedi.

İlişkili haberler

Kılıçdaroğlu Amerika'da gezi Olaylarını anlattı

Kılıçdaroğlu, Babakan'ın "one minute" çektiği moderator ile görüştü

Kılıçdaroğlu: "Bazıları demokrasiyi sadece iktidarda olmadıklarında savunur"

Kemal Kılıçdaroğlu: Amerika ziyareti

CHP ABD ziyaretini nasıl planladı?

 
Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası