Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

Faili belli ama faili meçhul katliam: Sivas Katliamı | Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Madımak mesajı

GrafikSaati, Türkiye ve Politika Haberleri 2 Temmuz 2014
2 temmuz 1993'te Pir Sultan Abdal Şenlikleri nedeniyle Sivas'ta bulunan ve Madımak otelinde kalan çoğu yazar ve sanatçı 35 kişinin yakılarak öldürüldüğü Sivas katliamının yıl dönümü nedeniyle bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, "Tam 21 yıl önce bugün, tek arzuları birlik ve beraberlik mesajı vermek olan canlarımızın katledilmesinin yarattığı acı tazeliğini koruyor." dedi.
GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
Madımak oteli'nde 33 aydın ve 2 otel çalışanı hayatını kaybetti. Oteli yakan göstericiler tespit edildi ancak çoğu yurt dışına kaçtı. Oteli kundaklayanların avukatları arasında o dönemki Refah Partisi'nde Milletvekili olan kişiler vardı.
GrafikSaati haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Kundakçıların avukatlarından bir bölümü sonraki yıllarda Ak Parti milletvekili olup meclise girdi. Geçen zaman içinde açılan davaların büyük bölümü zaman aşımına uğradı.

Failleri belli ama faili meçhul katliam Sivas Madımak katliamı

GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız elimize ulaştıktan sonra 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz. Bu kullanım editörlerimizin işini kolaylaştırır. Saygılarımızla GrafikSaati

 

DMCA.com
 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası