Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

 

DMCA.com

Amerika'da İstanbul Esintisi resim heykel sergisi Türk görsel sanatı New York'ta

Amerika'da İstanbul Esintisi sergisi | Türk görsel sanatı New York'ta

Amerika'nın New York kenti İstanbul Esintisi isimli bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu sergide 9 Türk sanatçının eserleri sergileniyor.
GrafikSaati Kültür Sanat Dergisi
Serginin küratörü Şanel Şan, bu sergiyi hazırlamaktaki amaçlarını: "İstanbul'un ilham dolu, çeşitliliği alkışlayan kimliğini ortaya çıkartma" olarak açıkladı. Şanel Şan:
GrafikSaati haberler son dakika dünya ve Türkiye haberleri
"Bu sergide yer alan 9 sanatçının her biri farklı tarzlarda, tekniklerde üretim yapan, farklı sanat felsefelerine sahip sanatçılar. Bu sergi; İstanbul ve tüm Türkiye'nin sahip olduğu çok kültürlülüğünün bir yansıması aslında" dedi.

Sergide yer alan dokuz Türk sanatçıdan sekizinin heykel birinin ise resim sanatı üzerine çalıştığını ifade eden Şanel Şan "bu sergide sanat, zanaat, tasarım üçgeninde bir çalışma sunmaya çalıştıklarını belirtti.

Sergiye bronzla çalışan Nadia Arditti, balık ağlarıyla üretim yapan Semra Özümerzifon, seramikle çalışan Dilek Aydıncıoglu, Meral Değer ve camekan grubu, mermerle çalışan Dinçer Güngörür, balonlarla çalışan ve genellikle uçan kız heykelleri yapan Derya Özparlak ve Aslı Kutluay gibi sanatçılar katılıyor.

Kaynak: Voice of America VOA, Mehtap Çololak Yılmaz, 27 Aralık 2014

 

Yorum Ekle - Yorum oku

Adınız:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumlarınız 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı (ç,ö,ü,ş,I harfleri) yerine (c,o,u,s,I,i) harflerini kullanmanızı rica ederiz.  GrafikSaati

Yorumlarınız - Yorum ekle

Henüz bu habere yorum yazılmadı. Bu habere ilk yorumu yazan siz olun

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası