Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye     

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  

 

 

Ali'yi Koruyamadım - Ali İsmail Korkmaz ve iyi kalpli güzel insanlara Yazan: Zeynep Sertkaya 12 Temmuz 2013

Ali'yi koruyamadım, Ethem'i de koruyamadım. Deniz'i de koruyamamıştım ben doğmadan 10 yıl önce, Yusuf'u da. Daha çocuktum, Ankara'daydım ; Uğur'u da koruyamadım bomba patladığında. Koruyamadığım isimleri burada yazmakla günah çıkarıyorum belki de.

Dünden beri düşündüm : Ali'nin annesi ne halde şimdi? Ethem'in babasının acısı duruldu mu? Deniz'in ailesi hala yasını tutmuyor mu kuşaklar geçse de? Uğur'un evladı babasının mücadelesini devam ettiriyor mu? Ölümü kucaklayan herkesin ardından sorulabilecek ne kadar da insani sorular.

Sonra onları neden koruyamadığımı düşündüm. Elimden gelen her şeyi yaptım mı? Acaba sadece ben yeter miydim korumaya onları? Hayır, elimden gelen her şeyi yapmadım. Yapamadım demiyorum, yapmadım. Evimde rahat rahat kitabımı okuyarak tanıdım Deniz'i , Yusuf'u. Gezmek için gittiğim Ankara'da bombanın sesini duydum, Uğur'un öldüğünü öğrendim ve onun da kim olduğunu kitaplardan öğrendim. 1982 doğumluyum normaldi Deniz'i, Yusuf'u , Uğur'u koruyamam. Ama Ali'yle Ethem öyle mi?
Annelik Anne ve çocuk bebek bakımı annelik duygusu çocuk eğitimi ve gelişimi yazıları Banu Conker
Ben evimde yine kitabımın başındaydım Ethem vurulurken. Oğlumu uyutuyordum belki de Ali dayak yerken. Güvendeydim. Rahatım yerindeydi. İşte bu nedenle koruyamadım onları. Oysa bazen güvende olmamak gerekir, rahatı bırakıp sokaklara çıkmak . Bir hedef uğruna okumak yada yazmak değil YÜRÜMEK ve hatta ÖLMEK gerekir. Ben yürümedim de, ölmedim de.

"Bilgisayar başından destek verdim, twitter'a bakmaktan gözlerim ağrıdı." demeyeceğim. Ali'ye haksızlık, Ethem'e sövmek gibi olur.

Ama bundan sonrası için elimden geleni biliyorum. Oğlumu yetiştireceğim. Hem de öyle bir yetiştireceğim ki o benim gibi olmayacak. Rahatını bozup sokağa çıkacak Deniz'in , Yusuf'un peşinden gidecek; benim gibi okuyacak hepsini öğrenecek ama eyleme geçmek gerektiğinde daha aktif olacak.

Ben Ali'yi , Ethem'i kurtaramadım. Mehmet'im kurtaracak. Annesi onu vatanı için , özgürlük için ve onuru için yetiştirecek.

Zeynep Sertkaya, GrafikSaati Kadınlar Kulübü, 12 Temmuz 2013
Blogum | Facebook sayfam | Twitter sayfam | G+1 sayfam | Maillerim: all_butterflies[at]hotmail[.]com sertkayazeynep[at]gmail[.]com

 
 
Melike Demirağ Arkadaş
Alıntı:

Kendini her türlü şiddetten ve vesayetten arındırmış günümüz gençliği, geleceğin sevgi ve barış dünyasının mimarları olacaktır. - Melike Demirağ

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Hatay Armutlu'da 1 kişilik gruplara (!) TOMA ile müdahale

Ali İsmail Korkmaz cinayetinin failleri gözaltında

Ruhların anlaşması - Tüm ölenlerin anısın - Banu Conker yazdı (Anılarına makale)

Ali İsmail Korkmaz ve özgürlük şehitlerine - Zeynep Sertkaya (Anılarına makale)

Ali İsmail Korkmaz Antakya'da

 

ali ismail korkmaz ve aramızdan ayrılan güzel inzanların anısına annesi emel korkmaz Yazan Zeynep sertkaya grafik tevfik elçioğlu

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası